Predstavitev pokojninske družbe A, d.d.

Pokojninsko družbo A, d.d. je meseca januarja 2001 ustanovila skupina uglednih gospodarskih družb z namenom, da v njej na čim bolj ekonomičen in varen način zavarujejo svoje zaposlene. Pri ustanovitvi je bilo poudarjeno partnerstvo, zato nihče od lastnikov ne presega 8,3 % lastniškega deleža. Družba nudi svojim zavarovancem zelo ugodne pogoje zavarovanja. Ti se kažejo v razpršenem upravljanju več specialistov z garancijo donosa, vključenosti predčasne pokojnine in nizkih stroških poslovanja družbe. Upravljavska provizija družbe znaša 0,55% letno.

Lastniki družbe in njihovi deleži:

Petrol, d.d.Ljubljana 8,30% SIJ d.d. 4,65%
ACH, d.d., Ljubljana 8,27% Talum d.d. Kidričevo 4,54%
Mercator, d.d. 8,27% SKB Banka d.d. 4,01%
Factor banka d.d. 8,17% DZS, d.d. 3,91%
Lek d.d. 8,17% Forplan, d.o.o. 2,88%
CG Venture B.V. 7,57% Union Hoteli d.d. 2,60%
Luka Koper, d.d. 6,17% AMZS d.d. 2,04%
Sava, d.d. 5,57% Perspektiva DZU,d.o.o. 2,76%
Alpos, d.d. 4,95%  ostali 7,17%


Naložbena politika

Od 1.1.2014 Pokojninska družba A, d.d. sama upravlja preko 90% sredstev. Za spremljanje finančnih trgov in svetovanje pri investiranju v naložbe imamo pogodbeno razmerje z družbo Alta Invest. Spremlanje našega naložbenega portfelja in postavljanje omejitev s stališča obvladovanja tveganj pa za nas kontinuirano in neodvisno vrši družba NorthGrant. Delež delnic je odvisen od razmer na kapitalskih trgih. Dolgoročni ciljni donos znaša 5% letno. Zajamčeni donos znaša 50% donosa državnih vrednostnih papirjev letno.

NAROČITE SE NA SVEŽE NOVOSTI IZ PODROČJA:

  • Finančnih trgov
  • Pokojninskega varčevanja

Preberi vsebino

Pogosta vprašanja

Ker je edino varčevanje, ki ga država spodbuja z davčno olajšavo. Od premij v primeru kolektivnega zavarovanja ni potrebno plačati nobenih prispevkov in dajatev, v primeru individualnega zavarovanja, pa se vplačane premije upoštevajo pri zniževanju osnove za obračun dohodnine.

Postopek za vključitev je zelo enostaven:

  • v primeru individualnega zavarovanja izpolnite spletni obrazec ali pa pristopno izjavo in nam jo podpisano posredujete nazaj po pošti oziroma sken po elektronski pošti;
  • v primeru kolektivnega zavarovanja pa vas prosimo za izpolnitev spletnega obrazca in v najkrajšem možnem času vam bomo pripravili ponudbo za podjetje.

Poznamo kolektivno dodatno pokojninsko zavarovanje prek delodajalca (premije financira delodajalec, delno lahko tudi zaposleni) ali individualno dodatno pokojninsko zavarovanje, kjer premije v celoti financiramo sami individualno.

Vsa pogosta vprašanja